Výlov Bohdanečského rybníka láká na atraktivní program

Tradiční výlov Bohdanečského rybníka se koná v sobotu 28. října 2023. Zájemci budou moci sledovat průběh výlovu, ochutnat pokrmy připravené z čerstvých ryb a navštívit zajímavý doprovodný program.

Stánkový prodej živých ryb

Sháňka ryb na podložní síť se uskuteční tradičně od sedmi hodin. Mezi půl osmou a osmou rybáři podložní síť, tzv. „podložku“, zvednou. Pak přijde na řadu jadření sítě, vydávání a třídění ryb. Na hrázi nebude chybět ani stánkový prodej živých ryb.

Bohatá nabídka rybích specialit

Letošní nabídka rybích specialit pod hrází bude velmi bohatá. K dispozici bude uzený Pernštejnský kapr, který je velmi populární. Patří mezi certifikované produkty Kraje Pernštejnů. Podávat se má i kapr na grilu, kapří hranolky, rybí polévka, grilovaný pstruh a nově výrobky z ryb.

Těšit se můžete i na další občerstvení od místních producentů.

Atraktivní doprovodný program

Atraktivní doprovodný program se během dne odehraje na Polákově poloostrově Bohdanečského rybníka. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Východočeskou pobočkou České společnosti ornitologické zvou na tradiční akci Loučení s ptáky. Ta vypukne od 9:00 do 14:00 hodin. Ptactvo lze pozorovat stativovými dalekohledy s odborným výkladem. Ke slovu přijde i ukázka odchytu ptáků do nárazových sítí a jejich následné kroužkování a další doprovodné programy se zaměřením na přírodu Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka.