Výstava Zahraj si Pardubice na zámku

Zahraj si Pardubice

Nastupte do vlaku, čeká vás daleká cesta! Na jejím konci se z malého městečka stanou velké moderní Pardubice. Vede přes mnoho významných okamžiků a před vámi po ní šlo nespočet pozoruhodných lidí.

Příběh začíná v roce 1845

Příběh začíná v roce 1845, uprostřed fantastického století páry. Potkáte v něm Jana Pernera, vystoupáte ke hvězdám s pomocí barona Artura Krause, vyzkoušíte své fotografické umění v ateliéru Josefa Pírky a zasednete do škamen některé z nových škol.

Poznáte počátky závodění na koních i motocyklech a budete svědky prvního vzletu Jana Kašpara. Zažijete zrod továren, jako jsou Fantovy rafinerieFranckovky nebo Explosie, význačných budov – divadla či hotelu Grand.

Dobrodružná cesta časem

Vydejte se na dobrodružnou cestu časem pro malé objevitele, a to na výstavu Zahraj si Pardubice!

Význačné milníky města od roku 1845 až do 30. let 20. století poznáte díky vzácným předmětům ze sbírky Východočeského muzea i zábavným hračkám, originálním hrám a stavbám, a to všemi smysly.

Vernisáž začne úderem 17. hodiny

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu 2023 od 17 hodin. Samotná výstava Zahraj si Pardubice potrvá ve výstavních sálech v čp. 2 od čtvrtka 23. listopadu 2023 do neděle 8. září 2024.