Zahrada Harta láká na velblouda, pštrosy nebo želvy


Nedaleko Vysokého Mýta na silnici I/35 směrem na Litomyšl se nachází Zahrada Harta. Soukromý projekt na 20 tisících metrech čtverečních nabízí procházku a seznámení se s řadou živočichů. K vidění tu jsou například želvy, velbloudi, pštrosi, koně či ryby. Najdete zde také zajímavé rostliny, stromy, jezírka, potůčky a tůňky osázené bahenními rostlinami a lekníny.

Zajímavá turistická atrakce 

„Zahrada Harta patří mezi zajímavé turistické atrakce v Pardubickém kraji. Svědčí o tom také návštěvnost, která loni dosáhla šesti tisíc platících návštěvníků. V areálu, který láká především rodiny s dětmi, je možné vidět nepřeberné množství živočichů. A to včetně těch exotických, ale také rostlin. V rámci našich možností se snažíme s rozvojem areálu, který je z našeho pohledu v regionu unikátní, pomáhat. Letos by chtěl vlastník vybudovat v podkrovních prostorách přilehlého statku stálou expozici unikátní sbírky Josefa Podhajského zaměřenou na poklady moří a oceánů,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Problém s parkováním

Jedním z problémů, se kterými se zahrada potýká, je parkování. „Stávající prostory u silnice I/35 a v těsné blízkosti autobazaru neumožňují rozšíření parkovacích míst. Blízká parkoviště na druhé straně silnice nejsou bezpečná z hlediska přecházení návštěvníků přes frekventovanou silnici. To by se mohlo změnit s otevřením dálnice D35,“ dodal hejtman.