Adventní čas s Východočeským divadlem Pardubice


Východočeské divadlo obdarovává své diváky během celého roku, o adventu je ale divadelní nadílka ještě bohatší. Vedle široké nabídky rozličných představení se herci účastní i mimořádných akcí, jako je Charitativní punč se zpíváním pro malou Rozárku. Koná se v úterý 19. prosince od 14 hodin před divadlem.

Výtěžek bude věnován na léčbu Rozárky

Pardubický Lions Club zde bude prodávat lionský punč, zvonečky a dárkové předměty. Výtěžek pak bude věnován na léčbu Rozárky Mariany Koutské, která bojuje s akutní lymfoblastickou leukémií.

V 16 hodin vystoupí s divadlem spřízněná kapela Kosteam, s níž zazpívají herečky Petra Janečková, Veronika Malá, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Karolína Šafránková.

Pardubický advent na Pernštýnském náměstí

Ve středu 20. prosince se Petra Janečková, Dagmar Novotná a Martina Sikorová také zapojí do programu pardubického adventu na Pernštýnském náměstí, kde od 16.25 hodin potěší přítomné slavnými muzikálovými melodiemi.

Štědronoční zpívání v divadle

Sváteční program završí tradiční Štědronoční zpívání v divadle. Ten začíná o půlnoci na Štědrý den, kdy řada obyvatel Pardubic vyráží na procházku do slavnostně oděného centra.

Herci si se svými diváky prodlouží sváteční atmosféru při neformálním zpívání koled a vyprávění. Do programu se mohou zapojit i odvážlivci z řad publika. Ti mají jedinečnou možnost na prknech, která znamenají svět, také vystoupit. Za to od divadla dostanou drobné dárky.

Dobročinná sbírka mezi diváky

Chybět nebude ani každoroční dobročinná sbírka mezi diváky. Její výtěžek poputuje stejně jako při Lionském punči rodičům malé Rozárky na její náročnou léčbu.

Vstupenky za symbolických 50 korun jsou stále v prodeji.