Jak moc děti ovlivní to, kde vyrůstají? O tom pojednává Plné hnízdo z Olomouckého kraje

Jak milovat děti, když máte pocit, že vaše výchova vůbec nefunguje? Jak se nastavit tak, aby vás neranily ani jejich lži, ani jejich krádeže? Jak se naučit spát s peněženkou pod polštářem a neztrácet naději? Jak dlouho čekat, než se váš vzor do potomků otiskne? A jak moc děti ovlivní to, kde vyrůstají?

Plné hnízdo přiblíží příběh Marty Lipusové

Nejen o tom bude pojednávat další díl dokumentárního televizního cyklu Plné hnízdo. Epizoda z Olomouckého kraje se bude v premiéře vysílat ve středu 1. března 2023 v 16:45 hodin na ČT1.

Režisér Martin Páv se rozhodl divákům přiblížit příběh Marty Lipusové. Ta se rozhodla vzít do péče nebiologické děti dřív, než měla to svoje. Své cesty nikdy nelitovala, i když to nebylo vždy lehké…

Jaké to je stát se rodičem?

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…