Jak žít v malém bytě a zvládat péči o nevidomou dívku? Uvidíte v Plném hnízdě

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji České republiky včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny. Nese název Plné hnízdo.

Praktické rady všem, kteří měli, mají nebo chtějí mít děti

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Nejen toto, ale ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků – důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude.

Další epizoda se natáčela v Plzeňském kraji

Další epizoda Plného hnízda se natáčela v Plzeňském kraji. Premiéru bude mít na prvním programu České televize ve středu 22. února od 16:45 hodin.

O čem bude pojednávat? Moučkovi mají recept na to, jak žít v malém bytě a dokonce si to užívat. Adam Oľha také zjišťoval, jak zvládají péči o nevidomou Emičku a jak ona sama žije se svým hendikepem. A každý rodič puberťáka na světě určitě ocení rady, jak namotivovat na konci základky ke studiu dítě, kterému se fakt nechce. Aleně a Lubošovi se to totiž u Kristýnky povedlo.

Kde najdete další informace o pěstounství?

Pokud vás zajímají další informace o pěstounství, volejte na telefon 770 169 155 nebo se podívejte na web www.ceskatelevize.cz/…zdo. V Pardubickém kraji je vám k dispozici web https://krajprorodinu.cz/nahradni-rodina/pestounstvi/.