„Květiny mají být hlavně radost, ne luxus,“ říká květinářka Michaela Tejnecká

Letošní ročník Multikulturního týdne v Pardubicích nabídl i atraktivní floristické workshopy. Uskutečnily se na terase a na louce u Knihovního centra U Vokolků na Příhrádku.

Zdobení věnců v holandském stylu

„Šlo o zdobení přírodních věnců v holandském stylu,“ uvedla Michaela Tejnecká, lektorka workshopu, který se uskutečnil u příležitosti 30. výročí partnerství Pardubic s holandským městem Doetinchem.

„K Holandsku patří tulipány, a tak nechyběly ani ukázky jejich vazby,“ sdělila Michaela Tejnecká.

„Měla jsem radost z toho, že na workshop přišly opravdu šikovné dámy. Bylo vidět, že je floristika baví. Například jedna z účastnic se na začátku akce svěřila s tím, že má pocit, že jí to asi nepůjde. Ve finále vytvořila opravdu krásný věnec,“ poznamenala lektorka workshopu, která k floristice tíhla od dětství.

Oblíbené květiny? Kopretiny

„Moje mamka prodávala v květinářství. Už od základní školy jsem se zajímala o to, jak se co dělá. Vystudovala jsem zahradnickou školu a pak nastoupila do květinářství. Chvíli jsem byla i mimo obor, jenže potom mi začal chybět. Vrátila jsem se k němu přes svatby,“ usmívala se Michaela Tejnecká.

Jejími nejoblíbenějšími květinami jsou ty, které běžně rostou na zahrádce. „Třeba kopretiny,“ podotkla květinářka, jež razí heslo, že květiny mají být hlavně radost, ne luxus.