Mít svůj sen. Setkání romských osobností a studentů v Paláci Pardubice


Mít svůj sen
. Takový je název setkání romských osobností a studentů, které se uskuteční v neděli 21. dubna 2024 od 16 hodin v kongresovém sále Paláce Pardubice.

Setkání pro romské děti i jejich rodiče

„V průběhu života se hned několikrát ocitneme na křižovatce osudu. Máme možnost zvolit si cestu lehkou, složitou, přímou, známou či riskantní. Rozhodnutí v takové situaci děláme na základě naší dosavadní výchovy, zkušeností, motivace něčeho dosáhnout, nebo se necháme inspirovat našimi idoly. Právě o tom bude setkání pro romské děti i jejich rodiče,“ řekl pořadatel Nikolas Petik.

Zvolit si správnou cestu životem

„Všechny účastníky chceme motivovat k tomu, aby dbali na svůj rozvoj, na vzdělávání a zvolili si tu správnou cestu životem. Nejen pro své děti, ale i pro sebe,“ uvedl Nikolas Petik, jehož vychovala babička. „Té jako poděkování chci splnit přání a sobě své sny. Proto jsem se rozhodl uspořádat setkání romských osobností, které se i přes překážky svých snů nevzdaly,“ dodal organizátor akce, jejíž součástí budou také romská hudba a tance či ochutnávky romské kuchyně. Moderátorkou programu bude Iveta Demeterová.

Vstup je zcela zdarma

Vstup je zcela zdarma. Záštitu nad programem převzali Lucie Fuková, vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny a Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Akce je součástí vzdělávacího projektu Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky, který nese název Podpora sociálního začleňování Romů prostřednictvím komunitního rozvoje a podnikání.