Návštěvnost Turistického informačního centra výrazně stoupá

Pardubické Turistické informační centrum (TIC), které nejen turisté od začátku roku najdou na třídě Míru, se těší čím dál větší oblibě. Jen za minulý rok jej navštívilo přes 80 tisíc lidí, což centrum posunulo také v celorepublikovém žebříčku návštěvnosti.

Skončilo na 13. místě

„Ve statistice návštěvnosti zařízení certifikovaných Asociací turistických informačních center se nám podařilo umístit na krásném 13. místě. A to za několika infocentry v Praze, na pražském letišti Václava Havla, v Českém Krumlově či Brně. V takové konkurenci považuji tento výsledek za vynikající, potvrzuje nám, že Pardubice a naše informační centrum jsou oblíbeným cílem pro jednodenní výletníky,“ komentuje výsledek hodnocení náměstek pardubického primátora zodpovědný za oblast cestovního ruchu René Živný s tím, že v rámci loňského roku do TIC zavítalo celkem 82 144 návštěvníků. Za rok 2021 to přitom bylo 44 776 lidí.

Hodnocení návštěvnosti však není jediným pěkným výsledkem, kterým se může informační centrum pochlubit. „Naše pardubické infocentrum se umisťuje na pěkných pozicích také v rámci dalších akcí. Loni například zabodovalo v Letní soutěži s Déčkem, která je zaměřena na hledání kešek a kterou pořádá Česká televize. Za úspěch lze považovat už jen to, že organizátoři naše turistické centrum vybrali mezi soutěžní místa již po několikáté, ač se lokality snaží každý rok obměňovat. Ještě větší radost nám však udělalo, že naše keška, kterou jsme pro lovce schovali na území města, byla za loňský rok 17. nejnavštěvovanější keškou z celkových 111 kešek umístěných po celé České republiky,“ popisuje další úspěch TIC jeho ředitelka Miloslava Christová.

Co „íčko“ nabízí?

Turistické informační centrum Pardubice nabízí turistům řadů tipů na výlety, sběratelské i dárkové předměty. Pořádá řadu akcí včetně výstav. Zprostředkovává také nákupy vstupenek na kulturní akce. Kromě toho provozuje i Zelenou bránu či Výstavní prostor Mázhaus.