Jaké to je být pěstounem? Nový dokumentární cyklus Plné hnízdo na televizních obrazovkách

Jak těžké je být rodičem? Je to stejné jako být dobrým pěstounem? Jak na děti různorodé osobnosti dítěte i různého počtu? Kolik dětí je tak akorát, aby vaše „hnízdo“ bylo plné?

Nový televizní dokumentární seriál o pěstounech Plné hnízdo přibližuje, jaké to je, když otevřete své srdce a rozhodnete se přijmout do rodiny dítě, které nemůže vyrůstat ve vlastní biologické rodině. Ukazuje, že být pěstounem není žádná hračka, ale rozhodně to stojí za to.

Přesně rok navštěvovaly štáby pěstounské rodiny po celé republice a sledovaly jejich příběhy. Cyklus Plné hnízdo má 14 dílů. Co epizoda, to jeden kraj a jedna rodina. Nemůže chybět ani příběh z Pardubického kraje.

Projekt, který vznikl ve spolupráci s kraji včetně Pardubického a Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky, se na televizních obrazovkách objeví poprvé ve středu 1. února 2023. Premiérové díly se budou vysílat na ČT 1 každou středu vždy od 16:45 hodin.

Díl Plného hnízda z Pardubického kraje bude k vidění v premiéře ve středu 26. dubna 2023 od 16:45 hodin na ČT 1. První repríza je v plánu v pátek 28. dubna 2023 od 9:55 hodin na stejném kanále. Druhá repríza pak přijde na řadu v neděli 30. dubna 2023 od 17:05 hodin na ČT 2.

Zajímají vás bližší informace o pěstounství? Najdete je zde.