Web nevládky.cz, který pomáhá neziskovým organizacím, má modernější tvář

Web nevládky.cz, který nabízí informační servis neziskovým organizacím v Pardubickém kraji, má nový kabát.

„Cílem tohoto kroku bylo, aby odpovídal dnešním moderním trendům a byl uživatelsky přívětivější,“ konstatovala Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP).

Zájemci na webu nevládky.cz mohou získat přehled o novinkách ze světa neziskového sektoru.

Nechcete, aby vám unikly nové dotační příležitosti a pozvánky na akce neziskovek? Nejste si jistí v ekonomických otázkách nebo potřebujete poradit v oblasti daňové problematiky či účetnictví? Máte nějaký právní problém, nevíte si rady s legislativou? Chcete založit novou neziskovku a nevíte, jestli už podobná v okolí nepůsobí? Netušíte, jestli založit spolek, nadaci nebo ústav? Nebo potřebujete organizaci zrušit? S tím vším vám web nevládky.cz může pomoct.

Sháníte dobrovolníky? Chcete se stát dobrovolníkem nebo zapojit své zaměstnance do firemního dobrovolnictví? I v této oblasti vás může portál nevládky.cz nasměrovat.

Nabízí rovněž možnosti vzdělávání zaměstnanců neziskového sektoru. Informuje též o pracovních nabídkách, které jsou aktuální u neziskových organizacích působících v Pardubickém kraji.

Informační portál nevládky.cz vznikl v roce 2004. Je výsledkem unikátní spolupráce Koalice nevládek Pardubicka a Pardubického kraje. „Toto dlouholeté partnerství bylo oficiálně stvrzeno v roce 2010. I díky němu dochází k intenzivnímu rozvoji neziskového sektoru a jeho aktivit v Pardubickém kraji,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) sdružuje a podporuje neziskové organizace v Pardubickém kraji a posiluje dobré jméno neziskového sektoru. Jejím cílem je též propojovat neziskový, firemní a veřejný sektor v Pardubickém kraji, rozvíjet oblast dobrovolnictví a podílet se na rozvoji regionu.

Mezi stěžejní projekty Koalice nevládek Pardubicka patří Burza filantropie, Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka, Ocenění dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem z Pardubického kraje či Konference neziskových organizací Pardubického kraje.