Senior Festival s Ilonou Csákovou a Evou a Vaškem

Město Chrast spolu se Spolkem Hurá na Výlet! chystá Senior Festival 2023. Bude se konat v sobotu 24. června od 10 hodin v Zámeckém areálu v Chrasti.

Pestrý celodenní program

Pořadatelé připravují pestrý celodenní program, který zaujme nejen seniory. Na velkém festivalovém pódiu se od dopoledních hodin vystřídá řada hudebních těles. A to nejen těch regionálních, které budou hrát  k tanci i poslechu. Během dne se představí chrudimský Retro-Band Zdeňka Švařila nebo Pardubická šestka i JG DIX z Holic.

Hvězdy? Ilona Csáková i Eva a Vašek

Hvězdou letošního festivalového programu je zpěvačka Ilona Csaková a známé pěvecké duo Eva a Vašek, které působí na hudební scéně více jak třicet let. Zároveň zahajovali první ročník Senior Festivalu v Chrudimi a sklidili veliký úspěch. A jistě dojde i na nějaké překvapení v podobě vzácného hosta!

Historická vozidla a motocykly

Milovníci historie jistě ocení statickou prohlídku historických vozidel a motocyklů. Tato technika bude k vidění v zámeckém areálu a v části prostoru samotného festivalu.

Ti, co by chtěli poznat krásy zámeckého areálu jinak než procházkou, mohou využít projížďku koňským spřežením.

Prohlídka muzea i zahrady

Návštěvníci festivalu si jistě nenechají ujít příležitost prohlédnout si městské muzeum, které sídlí přímo v barokním zámku, nebo zámeckou zahradu. Ta patří k předním dílům světového zahradního architekta Františka Thomayera.

Nebude chybět ani občerstvení a stánky s tradičním sortimentem.

Kapacita míst k sezení je zajištěna pro všechny. Během akce bude na místě dohlížet Český červený kříž, který zajistí případné poskytnutí první pomoci. Vstupné na akci je dobrovolné.

Akce je podpořena Pardubickým krajemměstem Chrast a řadou soukromých a firemních dárců.

Senior Festival se tradičně koná pod záštitou Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje zodpovědného za neziskový sektor a sociální péči.