Šlápněte do pedálů! Jsou tu Cyklopecky Východní Čechy 2024!


Již 13. ročník oblíbené velké letní soutěže Cyklopecky Východní Čechy 2024 potrvá celou letní sezonu až do konce září.

15 cyklotras (nejen) v Pardubickém kraji

Soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2024 nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém kraji, avšak některými přesahuje i do kraje Královéhradeckého. Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s oblastními managementy turistických oblastí připravila trasy procházející nádhernou přírodou, okolím ikonických hradů, zámků a dalších zajímavostí Pardubického kraje. Soutěžící si mohou vybrat trasu podle náročnosti a destinace, kam chtějí zavítat. Vydat se mohou nenáročnou trasou ‚Za zvířátky okolo Býště‘ nebo náročnější ‚Za rozmanitostí hor a podhůří‘ vedoucí přes hřebeny Orlických hor,“ uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

Kde lze sbírat razítka?

I v letošním ročníku mohou soutěžící sbírat razítka do klasické razítkovací karty, kterou si vyzvednou na razítkovacích místech, nebo v informačních centrech Pardubického kraje.

Další možností je načítat QR kódy na svou elektronickou hrací kartu. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách www.cyklopecky.info a poté jen snímat QR kódy na razítkovacích místech.

Pokud soutěžící sbírají razítka na klasickou kartu a razítkovací místo je zavřené, lze opsat do své hrací karty unikátní kód umístěný pod QR kódem.

Jak se zapojit do soutěže?

Nasbírejte minimálně pět razítek, QR kódů nebo unikátních kódů z pěti vybraných tras do papírové hrací karty nebo elektronické hrací karty na webu. Na každé trase jsou k dispozici dvě razítkovací místa. Hrací karty jsou rovněž ke stažení na webové stránce soutěže www.cyklopecky.info. Zde se také dozvíte mnoho informací a detailů o soutěži a jednotlivých trasách.

Poté stačí pouze odeslat vyplněnou hrací kartu a čekat na losování. Elektronickou hrací kartu není nutné stahovat. Naskenované QR kódy jsou automaticky uloženy do uživatelského účtu. Zde je také zobrazeno, které trasy již byly splněny.

Kde můžete najít další informace?

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci a za podpory Pardubického kraje.

Podrobnosti naleznete na www.cyklopecky.info nebo na www.vychodnicechy.info.