V Pardubicích rozsvítí modře i Východočeské divadlo

 


Na úterý 2. dubna připadá Světový den porozumění autismu. Při této příležitosti se koná mezinárodní kampaň Sviťme modře. Tato akce má za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o autismu a poskytnout podporu jednotlivcům a rodinám postiženým tímto onemocněním.

V Pardubicích rozsvítí modře i divadlo

Letošní ročník kampaně se zaměřuje na ještě výraznější osvětlení měst a obcí modrou barvou. Pardubice chtějí přispět k posílení povědomí o autismu a vyjádřit podporu všem, kdo s touto poruchou dennodenně bojují. Do této iniciativy se město zapojí rozsvícením Východočeského divadla v podvečer 2. dubna 2024.

Co znamená modrá barva?

Modrá barva znamená komunikaci a sebevyjádření, což jsou oblasti, ve kterých lidé s autismem často čelí největším obtížím.

Každý má možnost přidat se do této kampaně tím, že z 2. na 3. dubna 2024 rozsvítí modrou barvou své srdce, byt, dům nebo zahradu.

Co je to autismus?

Autismus je vývojová porucha projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi.[1] Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).