Webináře O rodině a vztazích jsou zdarma. Lákají na kvalitní lektory i zajímavá témata


Dítě není dospělák. Jak mluvit s puberťáky. Emoční a sociální vývoj mozku dítěte. Rizika sociálních sítí. Přání v partnerských vztazích. Jak na spory a konflikty? Fakta a mýty o drogách. To je jen několik témat webinářů O rodině a vztazích. Ty společně pořádá Pardubický kraj, Poradna pro rodinu Pardubického kraje a Centrum celoživotního vzdělávání Pardubice na webových stránkách www.krajprorodinu.cz.

Aktuální poznatky a trendy ve výchově dětí

Jednotlivé webináře jsou zaměřené na aktuální poznatky a trendy ve výchově dětí či rizikové oblasti, se kterými se naše děti setkávají. Ale také na to, jak lze překonat a využít krize v rodinných a partnerských vztazích. Nebo jak efektivně zvládat stres, který je nedílnou součástí našich životů.

„Webináře jsou zdarma. Zájemcům umožňují získat nové informace k danému tématu. Mohou se i přímo zeptat lektora na to, co je zajímá nebo trápí,“ konstatoval radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, jehož těší, že webináře si našly své příznivce. Dohromady mají kolem 8 tisíc zhlédnutí.

Kvalitní lektoři i zajímavá témata

„Jsme rádi za pozitivní ohlasy na kvalitní lektory i zajímavá témata. Výhodou je, že webináře mohou lidé sledovat odkudkoliv, klidně z pohodlí domova. Nebo i kdykoliv po online vysílání v archivu na https://krajprorodinu.cz/rodina/archiv-webinaru,“ uvedla koordinátorka krajské rodinné politiky Petra Burešová z Poradny pro rodinu Pardubického kraje.

Aktuální seznam webinářů, včetně odkazů, záznamů a dalších informací k jednotlivým tématům najdete zde.

Nejbližší je v plánu v úterý 2. dubna 2024 od 17 do 18:30 hodin. Jeho téma zní: Mé dítě je v krizi. Co pro něj jako rodič mohu udělat? Lektorkou bude psycholožka Jitka Musilová.

Webový „rozcestník“ Kraj pro rodinu

Pardubický kraj má řadu prorodinných aktivit, které zastřešil web www.krajprorodinu.cz. Hlavními cílovými skupinami jsou rodiny s dětmi, senioři, náhradní rodiny a odborná veřejnost. „Naším záměrem bylo vytvořit přehledné webové stránky pro občany žijící v Pardubickém kraji, které by obsahovaly nejhledanější témata napříč obory a odkazovaly se na relevantní zdroje. Například maminka na mateřské dovolené by tu měla najít jak potřebné formuláře na úřady, tak i případné tipy na výlet s kočárkem, nebo si poslechnout webináře odborníků z krajské poradny pro rodinu. Stejně tak zase senioři tu mají nejčastější témata, která je zajímají. Samostatné téma je pro nás náhradní rodina, kde se věnujeme zejména zájemcům o pěstounství či další formy náhradní rodinné péče,“ sdělil radní Pardubického kraje Pavel Šotola, hlavní iniciátor prorodinných aktivit.

Web slouží především jako „rozcestník“. Jednotlivé sekce pracují s tématy hledání pomoci v různých životních situacích včetně kontaktů na instituce a služby, ale také vzdělávání a volného času. Na webových stránkách najdete též aktuality a kalendář akcí.