Ve Svitavách se vybíralo na dobrou věc

Přijít si užít příjemné odpoledne s přáteli, pokochat se nazdobeným okolím, nasát vánoční atmosféru, a ještě pomoci těm, kteří to potřebují… to bylo hlavní motto Sousedského setkání u Langerovy vily ve Svitavách. A naplnilo se do posledního puntíku.

Díky lidem, kteří na místo dorazili, se podařilo vybrat 62 500 korun. Ty Charita Svitavy využije na přímou sociální podporu rodinám, které se ocitly v nouzi. Na svitavskou Charitu se totiž obrací stále více lidí s prosbou o pomoc v těžké situaci. „Když se například matce samoživitelce rozbije pračka, je to výdaj, na který její rozpočet nestačí, peníze má rozpočítané přesně na měsíc, na rezervu nezbývá. My provedeme šetření, a pokud máme volné prostředky, pomůžeme,“ naznačuje ředitelka svitavské Charity Vendula Kouřilová jeden z řady případů, které se běžně stávají.

Na místě mohli lidé přispívat do kasiček dobrovolným příspěvkem, za který dostali různé drobnosti, například výtečné linecké cukroví, teplý punč, dobrou kávu či rukodělné výrobky klientů Charity. Také si mohli zakoupit vánoční dekorace či svitavské upomínkové předměty. Obzvláště vánoční hrníček měl velký úspěch… Setkání si můžete připomenout ve fotogalerii od Jiřího Marka.