Záchranná stanice Pasíčka připravuje modernizaci svého areálu

Znáte Záchrannou stanici Pasíčka, která se nachází nedaleko Proseče u Skutče? Jejím cílem je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje. Zdejší ekocentrum pak organizuje ekovýchovné programy zejména pro děti a mládež.

Modernizace za 21 milionů

Pro svůj rozvoj potřebuje areál modernizaci. Ta bude stát přibližně 21 milionů korun.

„Záchranné stanice odvádějí těžkou, ale velmi potřebnou práci. Ta spočívá zejména v odchytu, přepravě, ošetření, intenzivní péči a následné rehabilitaci různých živočišných druhů,“ sdělil radní Pardubického kraje pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil.

Zároveň nastínil, jak by měla modernizace areálu vypadat: „Velmi důležité je pro stanici vybudování komplexu velkých multifunkčních voliér pro větší druhy savců a ptáků. Pro menší druhy ptáků budou postaveny menší voliéry. Opraveny budou také střechy objektů v areálu. Půjde také o pořízení nového vozidla, drobného provozního vybavení, tepelného čerpadla nebo ostrovního systému fotovoltaiky.“

Pardubický kraj poskytne 3 miliony

Pardubický kraj na modernizaci poskytne celkem 3 miliony korun. Hlavním zdrojem financí pro to, aby k ní mohlo dojít, bude dotace z Operačního programu Životní prostředí.