Zdravotní sestry si zaslouží poděkování. Proto vznikla nová soutěž


Empatický a odborný personál je základem celého zdravotnictví. Nejčastější kontakt s pacientem mají zdravotní sestry. Právě pro ně je tu nová soutěž Sestřička roku, jejíž vznik iniciovala náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Nominujte oblíbené sestřičky z Pardubického kraje!

Až do 30. června 2024 můžete na webu sestra.pardubickykraj.cz  nominovat své oblíbené sestřičky, které pracují na území Pardubického kraje. Navrhovatelem může být kdokoliv odkudkoliv.

Soutěž je určena všeobecným sestrám, porodním asistentkám, praktickým sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům (NLZP). A to těm, kterým se jejich profese stala především posláním než pouhým zaměstnáním. Ačkoliv máme trochu genderově nevyvážený název, navrhnout můžete samozřejmě i muže působící na těchto pozicích. Nezáleží na pohlaví, ale ochotě pomáhat. Já děkuji všem, kteří každý den tvrdě pracují na tom, aby se ostatní měli lépe. Doufám, že se nám sejde mnoho nominací,“ uvedla náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro zdravotnictví Michaela Matoušková s tím, že soutěž má tři kategorieSestra v přímé ošetřovatelské péči, Sestra v sociálních službách a Čestné ocenění za celoživotní práci.

Kde najdete pravidla a nominační formulář?

Pravidla soutěže, nominační formulář a další informace najdete na webu sestra.pardubickykraj.cz. K vyhlášení vítězů prvního ročníku dojde letos v září.

Akce se koná pod osobní záštitou ministra zdravotnictví České republiky Vlastimila Válka a náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro zdravotnictví Michaely Matouškové.